Tlumiče hluku

Vyšel nový téměř ctyřhodinový podcast Armedcastu o tlumičích.

Teď to právě poslouchám a ačkoliv jsem si myslel, že toho o nich vím celkem dost,je tam fakt další spousta zajímavých věcí,nad kterými je dobré se zamyslet..

1 Líbí se

Podkast je super a všem vřele doporučuji .

Presto bych si dovolil pár postřehů, dopnil bych, že zajímavé portfolio tlumičů má ještě Silent Steel, jeho flow funguje jeste lepe než AU, ale první serie trpely na komstrukčními nedostatky, zcela unikatní je možnost mit u SS jedno telo tlumiče pro výce ráží a můžu menit jak flow tak klasiku.

Stejně tak se bohužel nedostalo na nové pojetí teplotní ochrany, před panem Duškwm je videt AU s kartonovým ochránným pláštěm, jednak snese daleko vetší teplotní zatížení než látkové, ale hlavně umožňuje chlazení…

Letošní novinkou na ShotShow byl tlumič od Ambient Arms. Z mého pohledu je to podobná recoluce jako sveho času OSS s Flow Thru. Ambient Arms se soustredil na chlazeni tlumiče, v zásadě jde o nasávání vnějšího vzduchu mezi vnejsi a vnitřní plast.

Tlumič je mozne vzit do ruky po jednom zasobniku 223 . Stejne tak na thermu ma stopu jako samotná zbraň. Klasicke konstrukce vysloveně září.

Vse ma jednu drobnou nevýhodu…v ČR je nedostupný a dlouho bude…diky ITAR.

Dalsí novinkou jsou pistolové tlumiče s ultralehkou konstrukcí co nepotrebuji Nielsen device….v zásadě jde o tištěný titan. Zase v ČR nedostupné. Dokud necompodobneho nezačne vyrabet nekdo v Evropě.

2 Líbí se

Nemá taková pistole problém s přebitím, když nemá tlumič Nielsen device? I když je ultra lehký?