Nepochopeno, ale to nevadí. Tak se učte Morseovku, ovládat vysílačku, filtrovat kaluže, střílet na 500 metrů atd., ale o tom to “není” imho není.
Kdo pochopí či pochopil pointu, tak bude hledat řešení jinde a daleko dřív, než se toto “dlouhodobě neudržitelné dogma” vetšiny zcela sesype.
Chování lidí a jejich ochota se již pěkně ukázala za Covidu. Ani elementární zásady nebyli schopni většinově dodržet. Ovšem, pro blaho všech a hlavně pro možnost “všude lozit” si klidně nechali vpravit experimentální svinstvo, a to zcela “dobrovolně”. Tuto “slabost” si stát či nepřítel bude dobře pamatovat a zase to někdy použije.
Jo, místo v krytu Vám klidně přenechám. Nepředpokládám, že by mě vybrali, ale pokud ano, tak se jej zříkám. Stejně nejspíše většina těch, co se nedostanou se nějak bude těm vyvoleným “mstít”, tak s tím je nutno počítat, než se necháte zavřít do krytu.
Moc těch krytů není, u nás to ruší jeden po druhém a pak kapacita 200 a 500 lidí není kdo ví co. Jo, aktivace je možná do cca 48 - 72 hodin, to je celkem fofr ne?
Ať zachováme nějaký “praktický přínos” tématu, tak stačí mít základní a malý bug (out) bag, samozřejmě uzpůsobený dle ročního období. Někdo bude oponovat, to si přece v případě potřeby udělám během 10 - 20 minut taky. Jo, uděláte, ale ten čas bude “hrát” pro Vás, když budete potřebovat ujet pryč dřív, než se ucpe město, nebo třeba trochu více zabezpečit barák → vypnout vodu, elektriku a plyn, třeba i trochu zabarikádovat spodní patro. To všechno budete dělat v čase, kdy sousedi ještě třeba ani nenašli baterku či rádio.