Smith & Wesson Model 60-7 (.38 Spec.)

Mám 2 tipy k tomuhle revolveru, třeba se to někomu bude hodit.

Střenky
Pokud nelpíne na tom mít tam originál, doporučuju Hogue Smith & Wesson J rám round butt ultra compact. Zkoušel jsem několik druhů střenek, ale vždycky se to buď špatně drželo nebo to nevypadalo hezky. Tady u toho je dle mého názoru dobrý kompromis vzhledu, velikosti (revolver to nijak zásadně nezvětší) a celkem dobře se to i drží.
Fotka, jak to s nimi vypadá v reálu:

Náboje
Protože ten revolver je hodně malý, tak i když to je “jen” .38 Spec., zpětný ráz je s klasickými FMJ dost nepříjemný.
Mnohem lepší je používat střely Wadcutter. Rozdíl je opravdu znatelný.

2 Líbí se

Komisní S&W M60 jsem pořídil letos na jaře a jsem rád, že mi utekl kousek s hliníkovým rámem. I tenhle nerezový je s továrními FMJ docela divoký. Jak píše kolega výše, příjemné to není. Wadcuttery, alespoň teda tovární S&B, jsou naopak velmi pohodové. Začal jsem si přebíjet i čajíčky s 2,7 gr BA10 a Rašovského střelou 38-138 SWC FB, OAL 37,9 mm a to je podobně příjemné střílení.

Zatím je revolver mnohem přesnější než já. V DA to na 10 metrů honím skoro po celém terči. V SA režimu už je to lepší a správce střelnice v Příboře mi ukázal, že v revolveru problém není :grinning_face:

Můj kus neměl originál střenky, ale dřevěné na opravdu velkou ruku. Vypadalo to až disproporčně. Navíc hladké dřevo při ne úplně ideálním úchopu při střelbě klouzalo a hrana díry pro šroubek nepříjemně kousala do dlaně.

Výše zmíněné střenky Hogue jsem taky zvažoval, ale nakonec ustoupil vzhled prostoru pro malíček a vzal jsem střenky Pachmayr Compac grips. Vyzkouším nejspíš další, ale na začátek mi vyhovují.

Vpravo neoriginální velké střenky, vlevo plastová hereze :grinning_face:

2 Líbí se

Já mám pro ty dvou palce hroznou slabost. Máte krásné kousky, pěti ranný revolver ve 2” mi ještě chybí a na Chiefa taky pošilhávám.

Moc hezké vlákno, až si urvu kousek času zkusím něco podobného připravit o Detectivovi.

Mimochodem vis kolik Ti letaji ty Wadcuttery? Ja prebijim 148 gr Lee wc s ba10 2,1 gr a ma to nejakych 210m/s. Docela prijemne na plinking.

A ano, jinak strilet z toho neni nic prijemneho a jednoducheho, lepe ve smyslu pohodlneji se mi strili i fullsize .44 mag revolvery. Kratka hlaven no

Ještě ne, ale mám už nachystáno několik laborací ke změření. Potřebuju ale dát dohromady zbytek vzorků devítek, ať ten radar pořádně vytížím :slightly_smiling_face: Hodnoty sem pak hodím.

2 Líbí se

Konečně jsem nachystal vše, co jsem chtěl změřit a mám pár hodnot i z tohoto revolveru. Bylo použito Garmin Xero, průměry z 10 ran.

Tovární SB FMJ 158 gr - 227,5 m/s - 265,4 J.

Tovární SB WC 148 gr - 175,9 m/s - 148,5 J.

Přebíjenky se střelou Rašovský SWC 138 gr, prach Vectan Ba10 2,7 gr, OAL 37,9 mm, zápalka SB SP - 187,9 m/s - 158,1 J.

Přebíjenky se střelou Rašovský SWC 138 gr, prach Vectan Ba10 3,0 gr, OAL 37,9 mm, zápalka SB SP - 202,8 m/s - 183,9 J.

2 Líbí se

To byl ale nápad tenhle ten revolver… Pořídil jsem si klasické dřevěné střenky Klinsky a nejen že to vypadá moc hezky, dokonce se to i hezky drží, zatím tedy jen na sucho. Každopádně budu muset pořídit ještě nějaké hezké kožené pouzdro, protože v tom plastu je to opravdu jako pěst na oko. Fakt výborný :grin:

2 Líbí se

Ty dvoupalce jsou v dnesni dobe hrozne nedocenene. Strilet a trefovat se s tim je vyssi divci teda, ale jsou paradni

Nemáte někdo tip (zkušenost) na nějaké pěkné pouzdro na tenhle revolver?

Pravděpodobně budeš mít stejný problém se sháněním jako já když jsem hledal něco pro Colt detective. Zkusil bych se obrátit na fa. Falco, zřejmě by měli umět pouzdro vyrobit, ale jejich konfigurátor mě osobně přijde zmatečný. Snad po mailu budou ochotní.